מסלול יומי: טיול לעיירות הקסומות אווילה וסגוביה

טיול יומי מהעיר מדריד לנקודות החן אווילה וסגוביה

מדריד היא עיר מרתקת, שההיסטוריה שלה עשירה וההווה מזמין לא פחות. מה שמעניין הוא שאפשר לומר בערך את אותם הדברים על עיירות הנמצאות במרחק נסיעה קצר, ולכן מומלץ לבקר גם בהם במהלך שהות באזור. במילים אחרות: אנחנו מציעים לכם לערוך טיול של יום אחד, או אפילו יומיים (תלוי מה משך הטיול שלכם), בסביבה הקרובה של מדריד.

החדשות הטובות הן שבמרחק נסיעה קצר יחסית ממדריד יש מספר אתרים מעניינים מאד, כך שאתם לא תצטרכו לחרוש את ספרד מצפון לדרום, וגם לא ממזרח למערב. אנחנו נתייחס כאן לאפשרות די פופולארית של טיול יום, בעיירות הקסומות אווילה (Avila) וסגוביה (Segovia). אז האם אתם מוכנים להקים את ההיסטוריה לחיים?

הזמן עכשיו טיול מרתק לעיירות אווילה וסגוביה >>

אמת המים של סגוביה ספרד

 

פשוט לגלות....🧐

איך קוראים למלך ספרד נכון לשנת 2021 ? 👑 ...

מלך ספרד הוא פליפה השישי

חומה לי מרשימה: על אווילה

ייתכן מאד שנתקלתם כבר בערים או בעיירות שהוקפו בחלקן בחומה. אווילה היא כזו, אלא שיש כאן טוויסט: החומה המקיפה את העיירה העתיקה והקטנה הזו היא גדולה בכל קנה מידה. נכון, זוהי לא החומה הסינית, אך גם לא כמה מטרים בודדים של חומה שנשמרו, כמו שקורה בהמון יעדים היסטוריים אחרים עקב תלאות ההיסטוריה.

שווה לגמוע את ה-90 הק''מ של הנסיעה ממדריד ולהגיע לאווילה כדי להתרשם מהחומה שמקיפה את העיר כולה, חומה הכוללת 88 מגדלי שמירה ושהצליחה להישמר באופן כמעט מושלם עד היום.

אם אתם רוצים עוד קצת נתונים, אז כדי לסבר את האוזן נציין שלחומה יש שמונה שערים, אורכה כשני קילומטרים, העובי שלה הוא כשלושה מטרים והיא מגיעה לגובה ממוצע של עשרה מטרים. מגובה זה תוכלו לחפש את קיני החסידות שנמצאים בכמויות מסחריות בגגות העיר.

לצד ההליכה הבלתי נמנעת בחומה ונופי ימי הביניים שנשקפים ממנה, יש מספר מוקדי עניין אחרים באווילה. בין החומות ממוקמת קתדרלה שמזכירה מאד בצורתה מבצר, כאשר את תחושת החזרה בזמן תוכלו לקבל גם דרך הליכה בעיר העתיקה: כיכרות, כנסיות ומנזרים פזורים בחלק זה.

שימו לב למנזר סן חוזה, שהוקם לכבודה של סנטה תרזה, אך אזהרה: הוא כולל מיצג די לא שגרתי של הטבעת שלה. על גבי האצבע שלה.

התפריט של סגוביה: טירה, כנסייה, ארמון ומוליך מים אחד מדהים

סגוביה היא עיר הנמצאת במרחק של  כ-80 ק''מ מצפון למדריד, כך שניתן להגיע אליה בקצת יותר משעה של נסיעה. העיר הזו מעניינת מאד מבחינה היסטורית, עם מאורעות חשובים שהתרחשו בה במרוצת השנים: למשל, הכתרת המלכה איזבלה לכס המלכות אי שם ב-1974. העיר כוללת מספר אתרי חובה שנראים בחלקם הגדול כאילו יצאו מתוך אגדה.

מוקד העניין הראשון בסגוביה הוא אקוודוקט רומי – כלומר, אמת מים שנבנתה עוד במאה השנייה לספירה. אז, נכון, מתוך 18 הקילומטרים של האמה שרדו היום בערך 730 מטרים (כי בכל זאת עברו מאז המון מים בצינורות שלה), אך עדיין לא ניתן שלא להתרשם מהמומנט היפה שנראה מכל מקום בעיירה. האמה כוללת מספר קומות, שמגיעות לגובה כ-29 מטרים, לצד 188 קשתות אבן.

האתר החשוב הבא הוא טירת אלקזאר, שנבנתה מאוחר יותר – במאה ה-14. זוהי טירה ציורית ומפורסמת מאד, שאולי תזכיר לכם את טירת היפהפיה הנרדמת שבדיסנילד. ניתן לסייר בטירה ומומלץ גם לעלות על ראש המגדלים, לתצפית עוצרת נשימה על האזור.
לצד שני האתרים הענקיים האלה, תרתי משמע, אפשר למצוא בסגוביה מוקדי עניין אחרים. כנסיית הקורפוס קריסטי המרשימה (תוכלו לזהות שבעבר היא שימשה בית כנסת), הארמון של אברהם סניור, הכיכר המרכזית ועוד.

טיפ קטן לסיום

חשוב לשים לב לכך שבניגוד לטיולי יום אחרים, כאן שני היעדים שהזכרנו הם לא בדיוק באותו כיוון. נוסעים צפונה על כביש A-6, אך בשלב מסוים הדרך מתפצלת לכיוון מזרח (סגוביה) או מערב (אווילה). המשמעות היא שקצת מורכב לשלב את שניהם באותו יום, אך זה אפשרי בהחלט. אם אתם רוצים להספיק לראות את שניהם, אנחנו ממליצים לכם להשכיר רכב או להצטרף לטיול יום מאורגן, מאחר ובתחבורה ציבורית זה יהיה קשה ברמת פרק של "המירוץ למיליון".

הזמן עכשיו טיול מרתק לעיירות אווילה וסגוביה >>

טירת האלקסר של סגוביה בספרד

 

 

כתבות שאולי יעניינו אותך