מפת העיר מדריד

מאפייניה של מדריד - נקודות על המפה

מדריד בירתה של ספרד היא עיר קסומה המשלבת קלאסיות אירופאית עם נגיעה ים תיכונית. במפת ספרד - מדריד ממוקמת ממש בליבה של המדינה בגובה של 667 מ' מעל פני הים. מדובר באזור הררי שמוסיף למדריד ייחודיות, הוד והדר.

מדריד נחשבת לעיר הגדולה בספרד. בתחומי העיר מדריד מתגוררים מעל 3 מיליון תושבים ובמטרופולין (הכולל את הפרברים) מעל 6 מיליון תושבים- כמות תושבים הזהה כמעט לכמות כלל התושבים בישראל...

מדריד חלוקה לרובעים

מדריד מחולקת ל- 21 רובעים לכל רובע ייחודיות וקסם משלו - כל רובע מחולק למספר שכונות. הרובעים המרכזיים הממוקמים ממש במרכז העיר הם רובע סנטריו, רובע ארגנסואלה, רובע רטירו בו נמצאים גני רטירו המטופחים והיפים, ברובע סלמנקה תמצאו את שכונת גויה ועוד.

כיכרות במדריד

במדריד מספר כיכרות בולטות. כיכר אוריינטה היא הכיכר שמובילה אל הארמון המלכותי המרשים. כיכר מאיור היא כיכר קסומה רחבת ידיים בה תוכלו לשבת באחד מבתי קפה והמסעדות וכן לטייל בין החנויות וחלונות הראווה שמעוצבים להפליא..

כיכר דה לה סול (שער השמש) היא הכיכר המרכזית ביותר – נקודת ציון ממנה נוהגים רבים מהתיירים להתחיל את מסלול הטיול לכיוון העיר העתיקה, הסמטאות הציוריות והמדרחובים המתויירים.

נקודות חן הקסם של מדריד

במדריד שוק פשפשים צבעוני וססגוני בו תמצאו הכל מהכל. השוק נקרא אל ראסטו ובו חפצי אמנות, נעליים, תיקים ועוד ועוד.

השדרה הראשית והתוססת - גראן ויה שמושכת אליה תיירים מכל העולם נמצאת במרכז מדריד ומתחילה במתחם המוזיאונים אל פראדו ומסתיימת בכיכר אספניה. השדרה היפה משובצת בחנויות רבות, בתי קפה, ומסעדות.

מדריד היא עיר עשירה בהיסטוריה, אמנות הניכרת בארכיטקטורה וגם במוזיאונים מרתקים כמו מוזיאון פראדו  הנחשב לאחד המוזיאונים המרשימים בעולם או מוזיאון ריניה סופיה שאוצר בתוכו יצירות מן האמנות הספרדית.

עוד מבנים שמאפיינים את מדריד הם הארמון המלכותי הבנוי בסגנון ניאו קלאסי. בארמון עשרות חדרים מפוארים, התיאטרון המלכותי, גנים יפהפיים, מבנים עתיקים, שפע של תרבות ואמנות וזאת לצד מרכזי קניות חדישים, שווקים, מקומות בילוי בהם האווירה מתחממת כפי שניתן לצפות מהספרדים והרבה כדורגל כמובן...

 

כתבות שאולי יעניינו אותך